Güneş Güner

1994 yılında Milano’da aldığı Moda Pazarlaması eğitimi ardından, İstanbul Üniversitesi’nde İletişim Bölümü’nü tamamladı. 1998-1999 yılları arasında Istituto Marangoni’de Moda Tasarımı programlarını tamamlayan Güner, aynı zamanda ORKA Group’da Senior Designer olarak görev aldı. 2000-2003 yılları arasında Güneş Guner Design Office‘in kuruculuğunu ve Kreatif Direktörlüğünü yaptı. 2005-2011 yılları arasında D’S, ADV, Damat ve Tween’de Kreatif Direktörlüğü görevlerinde bulundu ve GQ’da Moda Direktörü olarak çalıştı. Halen freelance danışmanlık vermeye devam eden Işık, İstanbul Moda Akademisi’nde marka ve pazarlama iletişimi, stil danışmanlığı, iletişim, tüketici davranışları, trend takibi, renk analizi konularında eğitmen olarak görev yapıyor.

Okumaya devam et

İpek Üstün Karaca

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil Moda-Giyim Tasarım Bölümü mezunu olan İpek Üstün Karaca, İzmir’de tekstil firmalarında 4 yıl moda tasarım uzmanı ve eğitmeni olarak çalıştı. 2011-2013 yılları arasında İstanbul’a gelerek Oxxo’da moda tasarımcısı, 2013 yılından itibaren Mudo’da moda tasarım yöneticisi olarak görev alıyor. İTKO İzmir’de Moda Tasarım eğitmenliği yapan İpek Üstün Karaca, İstanbul Moda Akademisi’nde Moda Tasarımında Illustrator ve Teknik Çizim Föyleri Oluşturma ve Moda Tasarımı Diploma Program’larında photoshop&illustrator eğitimi veriyor.

Okumaya devam et

Ayşim Özgür

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Ayşim Özgür, moda yazıları yazmaya 2008 yılında kurduğu Shopcolic adlı blog’uyla başladı ve moda bilgisini Londra Central Saint Martins’de aldığı eğitimlerle güçlendirdi. 2010 yılından beri Milliyet hafta sonu eklerinin moda yazarı olan Özgür, Vogue Türkiye İnternet İçerik ve Moda Haberleri Editörü olarak başladığı dergicilik hayatına Glamour Türkiye’nin Konular Editörü olarak devam ediyor.

Okumaya devam et